ISL8200MIRZ-TR5545
Mfr.Part #
ISL8200MIRZ-TR5545
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
QFN
Description
DC DC CONVERTER 0.6-6V
Manufacturer :
Product Category :
Number of Outputs :
1
Published :
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Surface Mount
Max Input Voltage :
20V
Voltage - Output 1 :
6V
Package / Case :
QFN
Min Input Voltage :
4.5V
Feature :
OCP, OTP, OVP, UVLO
Max Output Current :
10A
Length :
14.986mm
Width :
14.986mm
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
2.286mm