ISL24021IRT065Z-T13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISL24021IRT065Z-T13
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8TDFN
Manufacturer :
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
ECCN Code :
EAR99
Published :
Architecture :
VOLTAGE-FEEDBACK
Slew Rate :
19 V/μs
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Nominal Supply Current :
2.8mA
Output Current per Channel :
300mA
Operating Supply Current :
2.2mA
Supply Voltage :
5V
Min Operating Temperature :
-40°C
Micropower :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power :
No
Max Supply Voltage :
19V
Packing Method :
Tape and Reel
Low-Offset :
Voltage Gain :
100dB
Pin Count :
8
Factory Lead Time :
6 Weeks
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
Low-Bias :
Input Offset Voltage (Vos) :
1.4mV
-3db Bandwidth :
27MHz
Terminal Position :
Dual
Programmable Power :
Mount :
Surface Mount
Min Supply Voltage :
4.5V
Terminal Pitch :
0.65mm
Operating Supply Voltage :
18V
Common Mode Rejection Ratio :
45 dB
Number of Pins :
8
Temperature Grade :
Industrial
Length :
3mm
Number of Terminations :
Number of Channels :
1
Max Operating Temperature :
85°C