ISL23710WIU10Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISL23710WIU10Z
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
MSOP
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 10MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Converter Type :
DIGITAL POTENTIOMETER
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
Gull wing
Package / Case :
MSOP
Number of Terminations :
10
Min Operating Temperature :
-40°C
Terminal Pitch :
0.5mm
Memory Type :
Volatile
Max Supply Voltage :
-5.5V
Supply Voltage :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Total Resistance :
10000Ohm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Length :
3mm
Number of Positions :
128
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Terminal Voltage-Min :
-3V
Temperature Grade :
Industrial
Nominal Supply Current :
-100μA
Resistance :
10kOhm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistor Terminal Voltage-Max :
3V
Max Operating Temperature :
85°C
Power Supplies :
+-3.3/+-5V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Min Supply Voltage :
-2.7V
Interface :
Serial
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Width :
3mm