ISL22414WFU10Z-T7A
Mfr.Part #
ISL22414WFU10Z-T7A
Package / Case
MSOP
Description
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Digital Potentiometers
Min Supply Voltage :
2.25V
Resistance :
10kOhm
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of Pins :
10
Published :
Pin Count :
10
Number of Positions :
256
Max Supply Voltage :
5.5V
Nominal Supply Current :
-1.2mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Surface Mount
Temperature Grade :
Automotive
Memory Type :
Non-Volatile
Tolerance :
20%
Converter Type :
DIGITAL POTENTIOMETER
Terminal Pitch :
0.5mm
Interface :
SPI
Max Operating Temperature :
125°C