ISL22329WFU10Z-TK
Mfr.Part #
ISL22329WFU10Z-TK
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 10MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
JESD-30 Code :
S-PDSO-G10
Taper :
Linear
Package / Case :
Series :
XDCP™
Terminal Pitch :
0.5mm
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
1.1mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Positions :
128
Width :
3mm
Configuration :
Potentiometer
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient (Typ) :
±50ppm/°C
Base Part Number :
ISL22329
Supply Voltage :
3.3V
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
70
Terminal Form :
Gull wing
Total Resistance :
10000Ohm
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
2
Interface :
I2C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3mm
Number of Circuits :
2
Number of Taps :
128
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Number of Terminations :
10
Feature :
Selectable Address
Resistance :
10kOhm
Datasheets
ISL22329WFU10Z-TK
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) ISL22329WFU10Z-TK from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~125°C, Base Part Number:ISL22329, Number of Terminations:10, ISL22329WFU10Z-TK pinout, ISL22329WFU10Z-TK datasheet PDF, ISL22329WFU10Z-TK amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) ISL22329WFU10Z-TK ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.