ISL22316WFRT10Z-TK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISL22316WFRT10Z-TK
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 10TDFN
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Taper :
Linear
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Configuration :
Potentiometer
Number of Terminations :
10
Total Resistance :
10000Ohm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
6 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Feature :
Selectable Address
Length :
3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.8mm
Terminal Position :
Dual
Series :
XDCP™
Tolerance :
±20%
Number of Positions :
128
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Base Part Number :
ISL22316
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Terminal Pitch :
0.5mm
Temperature Coefficient (Typ) :
±50ppm/°C
Number of Taps :
128
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pin Count :
10
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
NO LEAD
Memory Type :
Non-Volatile
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Circuits :
1
Interface :
I2C
Resistor Terminal Voltage-Max :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
10-WFDFN Exposed Pad
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
70
Resistance :
10kOhm
Width :
3mm