ISD4002-150S
Mfr.Part #
ISD4002-150S
Manufacturer
Nuvoton Technology Corporation
Package / Case
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC VOICE REC/PLAY 150SEC 28SOIC
Manufacturer :
Nuvoton Technology Corporation
Product Category :
Voice Record and Playback
Published :
Output Signal :
Analog - Single Ended
Messaging :
Multiple
Series :
ChipCorder®
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
2.7V~3.3V
Interface :
SPI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Auto Mute
Supply Current-Max :
40mA
JESD-30 Code :
R-PDSO-G28
Number of Terminations :
28
Package / Case :
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Terminal Position :
Dual
Input Signal :
Analog - Differential
Filter Pass Band :
2.7kHz
Terminal Form :
Gull wing
Duration :
150 Sec
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Oscillator Type :
Internal/External
HTS Code :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Sampling Frequency :
6.4kHz
Terminal Pitch :
1.27mm
Consumer IC Type :
SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG
Power Supplies :
3V
Datasheets
ISD4002-150S
Introducing Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD4002-150S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:28, Package / Case:28-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C TA, ISD4002-150S pinout, ISD4002-150S datasheet PDF, ISD4002-150S amp .Beyond Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD4002-150S ,we also offer ISD1932SYI, ISD1740SY, ISD1740PY, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.