ISD1750SY01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ISD1750SY01
Manufacturer
Nuvoton Technology Corporation
Package / Case
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC VOICE REC/PLAY 100SEC 28SOIC
Manufacturer :
Nuvoton Technology Corporation
Product Category :
Voice Record and Playback
Series :
ChipCorder®
Duration :
33 ~ 100 Sec
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Published :
Voltage - Supply :
2.4V~5.5V
Input Signal :
Analog - Single Ended, Microphone
Interface :
Pushbutton, SPI
Output Signal :
Analog - Single Ended, PWM Speaker Output
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automatic Gain Control, Volume Control
Mounting Type :
Surface Mount
Sampling Frequency :
4kHz~12kHz
Oscillator Type :
Internal
Messaging :
Multiple
Reach Compliance Code :
Compliant
Package / Case :
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheets
ISD1750SY01
Introducing Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD1750SY01 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C TA, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:28-SOIC (0.295, 7.50mm Width), ISD1750SY01 pinout, ISD1750SY01 datasheet PDF, ISD1750SY01 amp .Beyond Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD1750SY01 ,we also offer ISD1932SYI, ISD1740SY, ISD1740PY, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.