IS64LPS102436B-166B3LA3-TR
Mfr.Part #
IS64LPS102436B-166B3LA3-TR
Package / Case
165-TBGA
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165TFBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Interface :
Parallel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Access Time :
3.8ns
Package / Case :
165-TBGA
Number of Pins :
165
Clock Frequency :
166MHz
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA