IS61QDB41M36C-250M3L
Mfr.Part #
IS61QDB41M36C-250M3L
Package / Case
165-LBGA
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Memory
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.89V
Terminal Pitch :
1mm
Clock Frequency :
250MHz
Package / Case :
165-LBGA
Access Time :
8.4ns
Memory Size :
36Mb 1M x 36
Memory Type :
Volatile
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Supply Voltage :
1.8V
Memory Width :
36
JESD-30 Code :
R-PBGA-B165
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
Width :
15mm
ECCN Code :
3A991.B.2.A
Memory Format :
SRAM
Organization :
1MX36
Memory Interface :
Parallel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Density :
37748736 bit
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
17mm
HTS Code :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V
Voltage - Supply :
1.71V~1.89V
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
165
Height Seated (Max) :
1.4mm