IS61DDB21M36C-300M3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS61DDB21M36C-300M3
Manufacturer
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Package / Case
165-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Memory Type :
Volatile
Memory Interface :
Parallel
Memory Format :
SRAM
Clock Frequency :
300MHz
Width :
15mm
Surface Mount :
yes
Terminal Pitch :
1mm
Organization :
1MX36
Height Seated (Max) :
1.4mm
Number of Terminations :
165
Memory Size :
36Mb 1M x 36
Memory Width :
36
Access Time :
8.4ns
Packaging :
Tray
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.89V
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage :
1.8V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
17mm