IS49RL18320-125EBL
Mfr.Part #
IS49RL18320-125EBL
Package / Case
168-LBGA
Memory
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Pins :
168
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.28V
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
1
Output Characteristics :
3-STATE
Pin Count :
168
Memory Width :
18
Height Seated (Max) :
1.2mm
Data Bus Width :
18b
Memory Density :
603979776 bit
Package / Case :
168-LBGA
Voltage - Supply :
1.28V~1.42V
I/O Type :
COMMON
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Sequential Burst Length :
248
Memory Interface :
Parallel
Access Time :
10ns
Additional Feature :
AUTO REFRESH
Standby Current-Max :
0.125A
Memory Size :
576Mb 32M x 18
ECCN Code :
EAR99
Organization :
32MX18
Supply Current-Max :
2.525mA
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.42V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
13.5mm
Supply Voltage :
1.35V
Number of Terminations :
Max Frequency :
800MHz
Power Supplies :
1.35V