IRSM515-035PATR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IRSM515-035PATR
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
32-PowerSMD Module, 23 Leads
Datasheet
Download
Description
MICRO MCM
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Full Half-Bridge Drivers
Package / Case :
32-PowerSMD Module, 23 Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
29mm
Terminal Position :
Dual
Published :
2014
Width :
12mm
Interface :
Logic
Height Seated (Max) :
3.5mm
Rds On (Typ) :
1.8 Ω
Supply Voltage :
15V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Analog IC - Other Type :
AC MOTOR CONTROLLER
Supply Current-Max (Isup) :
4mA
Output Configuration :
Half Bridge (3)
Surface Mount :
yes
Feature :
Bootstrap Circuit
Fault Protection :
UVLO
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Output :
15A
Voltage - Load :
400V Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
µIPM™-DIP
Voltage - Supply :
13.5V~16.5V
Terminal Form :
Gull wing
Number of Functions :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
13.5V
Operating Temperature :
-40°C~150°C TJ
Supply Voltage-Max (Vsup) :
16.5V