IR04RU680J
Mfr.Part #
IR04RU680J
Description
FIXED IND 68UH 156MA 3.3 OHM TH
DC Current :
156mA
Inductance :
68μH
DC Resistance (DCR) :
3.3Ohm Max
Published :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Size / Dimension :
0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
Q @ Freq :
55 @ 2.5MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Max DC Current :
156mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
IR04RU680J
IR04RU680J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD