IR04RU330K
Mfr.Part #
IR04RU330K
Description
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH
Inductance :
33μH
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
3Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Q @ Freq :
65 @ 2.5MHz
Max DC Current :
165mA
Size / Dimension :
0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
Test Frequency :
2.5MHz
DC Current :
165mA
Datasheets
IR04RU330K
IR04RU330K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD