IR04RU220K
Mfr.Part #
IR04RU220K
Description
FIXED IND 22UH 175MA 2.5 OHM TH
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±10%
Construction :
Epoxy Coated
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
HTS Code :
Max DC Current :
175mA
DC Current :
175mA
Lead Length :
36.515mm
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Packaging :
Tape and Reel
Packing Method :
TR
Inductance :
22μH
EAR99
Lead Diameter :
0.635 mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
75
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Q @ Freq :
75 @ 2.5MHz
Datasheets
IR04RU220K
IR04RU220K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD