IQS680-100-DNR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IQS680-100-DNR
Manufacturer
Azoteq
Package / Case
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROXIMITY
Manufacturer :
Azoteq
Product Category :
Sensor, Capacitive Touch
Series :
IQ Switch®, ProxFusion™
Type :
Buttons
Current - Supply :
10mA
Number of Inputs :
3
Proximity Detection :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Supply :
1.8V~3.6V
Operating Temperature :
-20°C~85°C