IMS5SWDBH681K65
Mfr.Part #
IMS5SWDBH681K65
Description
FIXED IND 680UH 168MA 11.8OHM TH
Max DC Current :
168mA
Lead Length :
36.52mm
DC Resistance (DCR) :
11.8Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
4.5MHz
Axial
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Size / Dimension :
0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
60 @ 790kHz
Material - Core :
Ferrite
Lead Diameter :
0.635 mm
22 Weeks
Current - Saturation :
50mA
Inductance :
680μH
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Datasheets
IMS5SWDBH681K65
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD