IMS5SWDBH1R5K65
Mfr.Part #
IMS5SWDBH1R5K65
Description
FIXED IND 1.5UH 1.3A 120 MOHM TH
Frequency - Self Resonant :
115MHz
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Inductance :
1.5μH
Q @ Freq :
45 @ 7.9MHz
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Size / Dimension :
0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Max DC Current :
1.3A
Datasheets
IMS5SWDBH1R5K65
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD