IMS05WDER101J40
Mfr.Part #
IMS05WDER101J40
Description
FIXED IND 100UH 345MA 2.6 OHM TH
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Inductance :
100μH
Axial
Current Rating (Amps) :
345mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Current - Saturation :
157mA
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Size / Dimension :
0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
Q @ Freq :
63 @ 790kHz
Datasheets
IMS05WDER101J40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD