IMS05WDEB220K40
Mfr.Part #
IMS05WDEB220K40
Description
FIXED IND 22UH 590MA 950 MOHM TH
Current - Saturation :
220mA
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Lead Length :
33.02mm
Lead Diameter :
0.508 mm
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
Inductance :
22μH
Max DC Current :
590mA
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Q @ Freq :
47 @ 2.5MHz
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
47
Datasheets
IMS05WDEB220K40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD