IMS05WDBH681J40
Mfr.Part #
IMS05WDBH681J40
Description
FIXED IND 680UH 160MA 12 OHM TH
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Q @ Freq :
71 @ 790kHz
Inductance :
680μH
Tolerance :
±10%
Construction :
Cylindrical
Quality Factor-Min (at L-nom) :
71
Size / Dimension :
0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
Lead Diameter :
0.508 mm
Frequency - Self Resonant :
5.2MHz
Max DC Current :
160mA
Packaging :
Bulk
Current - Saturation :
60mA
Lead Length :
33.02mm
Datasheets
IMS05WDBH681J40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD