IMS05WDBH1R0K40
Mfr.Part #
IMS05WDBH1R0K40
Description
FIXED IND 1UH 2.3A 62 MOHM TH
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
131MHz
Q @ Freq :
42 @ 7.9MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Length :
33.02mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
42
Size / Dimension :
0.164Diax0.450L 4.17mmx11.43mm
Packing Method :
Bulk
Max DC Current :
2.3A
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
62mOhm Max
Inductance :
1μH
HTS Code :
Construction :
Cylindrical
Lead Diameter :
0.508 mm
Series :
IMS-5WD-40
Datasheets
IMS05WDBH1R0K40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD