IMS02WWDBH3R3K40
Mfr.Part #
IMS02WWDBH3R3K40
Description
FIXED IND 3.3UH 875MA 432MOHM TH
Max DC Current :
875mA
Axial
Packaging :
Bulk
Q @ Freq :
38 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
78MHz
Type :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Published :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.133Diax0.335L 3.38mmx8.51mm
Tolerance :
±10%
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
432mOhm Max
HTS Code :
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Iron
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Datasheets
IMS02WWDBH3R3K40
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD