IMS02WWDBH390K40
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IMS02WWDBH390K40
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 405MA 1.99 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Max DC Current :
405mA
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Through Hole
Series :
IMS-2WWD-40
Q @ Freq :
38 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
1.99Ohm Max
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
39μH
Package / Case :
Axial
Current - Saturation :
145mA
HTS Code :
Size / Dimension :
0.133Diax0.335L 3.38mmx8.51mm
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
26MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
IMS02WWDBH390K40
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD