IMP1-3E0-2E0-1D0-1B0-35
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IMP1-3E0-2E0-1D0-1B0-35
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC CNVRT 2X5V 3.3V 2.2V 1243W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Size / Dimension :
11.00Lx8.00W x 2.50 H 279.4mmx203.2mmx63.5mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Current - Output (Max) :
150A 60A 35A 35A
Approval Agency :
CB, CE, CSA, UL
Voltage - Isolation :
2kV
Number of Outputs :
4
Voltage - Output 3 :
3.3V
Voltage - Output 1 :
5V
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1243W
Voltage - Input :
85V~264VAC 120V~300VDC
Applications :
ITE (Commercial), Medical
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 4 :
2.2V
Efficiency :
85%
Type :
Enclosed
Feature :
Adjustable Output, I²C Interface, PFC, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Series :
iMP® (1500W)