IM10SK392J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM10SK392J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.9MH 61MA 44 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
61mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
44Ohm Max
Tolerance :
±5%
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.240Diax0.740L 6.10mmx18.80mm
Frequency - Self Resonant :
1.45MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
IM
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Molded
Package / Case :
Axial
Q @ Freq :
80 @ 250kHz
Inductance Frequency - Test :
250kHz
Inductance :
3.9mH
Datasheets
IM10SK392J
IM10SK392J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD