IM10RFCMRA2R2K13
Mfr.Part #
IM10RFCMRA2R2K13
Description
FIXED IND 2.2UH 2.5A 50 MOHM TH
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Iron
Termination :
Current Rating (Amps) :
2.5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Q @ Freq :
95 @ 10MHz
Factory Lead Time :
22 Weeks
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel
Series :
IM-10RFCM-13
Mounting Type :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
2.5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
15.24mm
Lead/Base Style :
Size / Dimension :
0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
88MHz
Inductance :
2.2μH
Datasheets
IM10RFCMRA2R2K13
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD