IM10RFCMBH222J13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM10RFCMBH222J13
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2MH TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
IM-10RFCM-13
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
30Ohm
Size / Dimension :
0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Material - Core :
Iron
Radiation Hardening :
No
Inductance :
2.2mH
Package / Case :
Axial
Max DC Current :
100mA
Tolerance :
5%
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
22 Weeks
Type :
Molded
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
IM10RFCMBH222J13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD