IM10RFCLBH8R2K12
Mfr.Part #
IM10RFCLBH8R2K12
Description
FIXED IND 8.2UH 2.4A 110 MOHM TH
Size / Dimension :
0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Lead Length :
33.02mm
Max DC Current :
2.4A
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Series :
IM-10RFCL-12
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Frequency - Self Resonant :
46MHz
Inductance :
8.2μH
Material - Core :
Iron
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
22 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Through Hole
Lead Diameter :
0.724 mm
Q @ Freq :
65 @ 7.9MHz
Tolerance :
±10%
Shielding :
Shielded
Datasheets
IM10RFCLBH8R2K12
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD