IM10RFCLBH1R5K12
Mfr.Part #
IM10RFCLBH1R5K12
Description
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
130
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Inductance :
1.5μH
JESD-609 Code :
e0
Material - Core :
Iron
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.724 mm
Series :
IM-10RFCL-12
Lead Length :
33.02mm
Max DC Current :
4A
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
112MHz
Inductance Frequency - Test :
10MHz
HTS Code :
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
22 Weeks
Q @ Freq :
130 @ 10MHz
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
Datasheets
IM10RFCLBH1R5K12
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD