IM10RA392J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM10RA392J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.9MH 61MA 44 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
1.45MHz
Current Rating (Amps) :
61mA
Material - Core :
Iron
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
3.9mH
Type :
Molded
Factory Lead Time :
7 Weeks
Inductance Frequency - Test :
250kHz
DC Resistance (DCR) :
44Ohm Max
Size / Dimension :
0.240Diax0.740L 6.10mmx18.80mm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
IM
HTS Code :
Published :
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
80 @ 250kHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
IM10RA392J
IM10RA392J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD