ILHB0603ER600V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ILHB0603ER600V
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Additional Feature :
NICKEL BARRIER PLATING VIRTUALLY ELIMINATES SILVER MIGRATION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
25%
Terminal Finish :
Nickel (Ni)
Number of Functions :
1
HTS Code :
Series :
ILHB
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
939.8μm
Number of Lines :
1
Rated Current :
2A
Impedance :
60Ohm
Depth :
950μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Imperial) :
Core Material :
Ferrite
Width :
0.8mm
Test Frequency :
100MHz
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
60Ohm @ 100MHz
Approval Agency :
IEC
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
ILHB0603ER600V
Vishay / Dale ILHB0603ER600V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN