IHSM7832PJ470L
Mfr.Part #
IHSM7832PJ470L
Description
FIXED IND 47UH 2.6A 120 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Current - Saturation :
870mA
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Published :
Military Standard :
Not
DC Current :
2.6A
Test Frequency :
1kHz
Current Rating (Amps) :
2.6A
Current Rating :
2.6A
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
21.336mm
Number of Pins :
2
Tolerance :
±15%
Size / Dimension :
0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
740mA
Height :
7.24mm
Packaging :
Bulk
Inductance :
47μH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
8.13mm
Width :
8.13mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
IHSM7832PJ470L
IHSM7832PJ470L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD