IHSM7832ER2R2L
Mfr.Part #
IHSM7832ER2R2L
Description
FIXED IND 2.2UH 8.4A 14 MOHM SMD
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±15%
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Current - Saturation :
3.6A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
DC Current :
8.4A
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Current Rating :
8.4A
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
JESD-609 Code :
e3
Special Feature :
FLAME PROOF
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
8.13mm
Test Frequency :
1kHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance :
2.2μH
Datasheets
IHSM7832ER2R2L
Vishay / Dale IHSM7832ER2R2L
IHSM7832ER2R2L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD