IHSM7832ER151L
Mfr.Part #
IHSM7832ER151L
Description
FIXED IND 150UH 1.4A 362MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
1kHz
Depth :
8.13mm
Military Standard :
Not
Max DC Current :
1.4A
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating (Amps) :
1.4A
Current - Saturation :
540mA
Material - Core :
Ferrite
DC Current :
1.4A
Current Rating :
1.4A
DC Resistance (DCR) :
362mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
7.24mm
Inductance :
150μH
Width :
8.128mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±15%
Length :
21.336mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Size / Dimension :
0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
Datasheets
IHSM7832ER151L
Vishay / Dale IHSM7832ER151L
IHSM7832ER151L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD