IHSM7832EB220L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHSM7832EB220L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 3.8A 54 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Max DC Current :
3.8A
Current - Saturation :
1.2A
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
8.128mm
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Height :
7.239mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Depth :
8.13mm
Tolerance :
±15%
Length :
21.336mm
Series :
IHSM-7832
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Unshielded
Inductance :
22μH
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Current Rating (Amps) :
3.8A
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
Published :
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
21 Weeks
Current Rating :
3.8A
Datasheets
IHSM7832EB220L
IHSM7832EB220L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD