IHSM5832RF181L
Mfr.Part #
IHSM5832RF181L
Description
FIXED IND 180UH 750MA 809MOHM SM
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
Width :
8.128mm
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Length :
16.256mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Max DC Current :
750mA
Depth :
8.13mm
Height :
7.239mm
Current Rating (Amps) :
750mA
DC Current :
750mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
750mA
Published :
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current - Saturation :
540mA
Test Frequency :
1kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
DC Resistance (DCR) :
809mOhm Max
Inductance :
180μH
Tolerance :
±15%
Datasheets
IHSM5832RF181L
IHSM5832RF181L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD