IHSM5832RF151L
Mfr.Part #
IHSM5832RF151L
Description
FIXED IND 150UH 820MA 609MOHM SM
Current Rating :
820mA
Height :
7.239mm
Size / Dimension :
0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
Tolerance :
±15%
Inductance :
150μH
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
609mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Depth :
8.13mm
Current - Saturation :
580mA
Test Frequency :
1kHz
Length :
16.256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Non-RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
820mA
Max DC Current :
820mA
Material - Core :
Ferrite
Width :
8.128mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
IHSM5832RF151L
IHSM5832RF151L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD