IHSM5832RF100L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHSM5832RF100L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 4.3A 53 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
1kHz
Depth :
8.13mm
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e0
Radiation Hardening :
No
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Tolerance :
±15%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Termination :
SMD/SMT
DC Current :
4.3A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
Nonstandard
Series :
IHSM-5832
Shielding :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
4.3A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Current Rating :
4.3A
Current - Saturation :
1.8A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
Inductance :
10μH
Pbfree Code :
Height :
7.24mm
Datasheets
IHSM5832RF100L
IHSM5832RF100L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD