IHSM5832EB330L
Mfr.Part #
IHSM5832EB330L
Description
FIXED IND 33UH 1.9A 170 MOHM SMD
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
1.9A
Size / Dimension :
0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
Length :
16.256mm
Width :
8.128mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance :
33μH
Current Rating (Amps) :
1.9A
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Tolerance :
±15%
Depth :
8.13mm
Current - Saturation :
110mA
Max DC Current :
1.9A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
7.239mm
Test Frequency :
1kHz
Packaging :
Bulk
Datasheets
IHSM5832EB330L
IHSM5832EB330L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD