IHSM5832EB2R2L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHSM5832EB2R2L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 8.5A 15 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.285 7.24mm
Height :
7.239mm
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Width :
8.128mm
Test Frequency :
1kHz
Length :
16.256mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±15%
Max DC Current :
8.5A
Current - Saturation :
4A
Current Rating (Amps) :
8.5A
Series :
IHSM-5832
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
8.13mm
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
8.5A
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Size / Dimension :
0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
Datasheets
IHSM5832EB2R2L
IHSM5832EB2R2L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD