IHSM4825PJ121L
Mfr.Part #
IHSM4825PJ121L
Description
FIXED IND 120UH 660MA 735MOHM SM
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Depth :
6.35mm
Height Seated (Max) :
0.225 5.72mm
Current - Saturation :
450mA
Size / Dimension :
0.540Lx0.250W 13.72mmx6.35mm
Height :
5.715mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
735mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Current Rating (Amps) :
660mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±15%
Width :
6.35mm
Inductance :
120μH
Max DC Current :
660mA
Length :
13.716mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
660mA
Datasheets
IHSM4825PJ121L
IHSM4825PJ121L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD