IHSM3825ER331L
Mfr.Part #
IHSM3825ER331L
Description
FIXED IND 330UH 270MA 5.07OHM SM
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, 13 INCH
IHSM-3825
Termination :
SMD/SMT
Rated Current-Max :
0.27A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
32 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±15%
Test Frequency :
1kHz
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Shielding :
No
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.225 5.72mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
270mA
Current - Saturation :
230mA
Number of Terminations :
2
Inductance :
330μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
5.07Ohm Max
Size / Dimension :
0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
IHSM3825ER331L
Vishay / Dale IHSM3825ER331L
IHSM3825ER331L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD