IHSM3825ER330L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHSM3825ER330L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 920MA 440MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Material - Core :
Ferrite
Published :
Length :
11.176mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
5.72mm
Max DC Current :
920mA
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±15%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
920mA
Series :
IHSM-3825
Size / Dimension :
0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
Inductance :
33μH
Width :
6.35mm
Current Rating (Amps) :
920mA
Current - Saturation :
750mA
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-55°C
Inductance Frequency - Test :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.225 5.72mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Datasheets
IHSM3825ER330L
Vishay / Dale IHSM3825ER330L
IHSM3825ER330L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD