IHSM3825ER101L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHSM3825ER101L
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 480MA 1.44OHM SM
Stock
155
In Stock :
155
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.225 5.72mm
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
6.35mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) :
1.44Ohm Max
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductance :
100μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
Military Standard :
Not
Series :
IHSM-3825
Shielding :
No
DC Current :
480mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
5.72mm
Case Code (Imperial) :
3825
Current Rating :
480mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
1kHz
HTS Code :
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±15%
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Current - Saturation :
420mA
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max DC Current :
480mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
2016
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
IHSM3825ER101L
Vishay / Dale IHSM3825ER101L
IHSM3825ER101L datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD