IHLW5050CEERR10M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLW5050CEERR10M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 43A 0.96MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
43A
Inductance Tolerance :
20%
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Lead Free :
Lead Free
Current - Saturation :
84A
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
100nH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
Packing Method :
TR
Height :
3.5mm
Core Material :
Composite, Metal
Shielding :
yes
Construction :
Chip
Terminal Shape :
Flat
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Published :
Self Resonant Frequency :
5MHz
Radiation Hardening :
No
Max DC Current :
43A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
0.96mOhm Max
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Series :
IHLW-5050CE-01
Depth :
12.83mm
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD