IHLP8787MZERR47M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZERR47M5A
Description
FIXED IND 470NH 80A 0.67MOHM SMD
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e3
Ratings :
AEC-Q200
Height :
13mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Current - Saturation :
100A
RMS Current (Irms) :
80A
Max DC Current :
80A
Depth :
22mm
Shielding :
yes
Number of Functions :
1
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Core Material :
Composite
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
HTS Code :
REACH SVHC :
Unknown
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
80A
Inductance :
470nH
DC Resistance (DCR) :
0.67mOhm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
47.5MHz
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD