IHLP8787MZER820M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER820M5A
Description
FIXED IND 82UH 10.2A 34.2MOHM SM
Stock
300
In Stock :
300
Construction :
RECTANGULAR
RMS Current (Irms) :
10.2A
DC Resistance (DCR) :
34.2mOhm Max
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Inductance :
82μH
Composite
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
10.2A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Current - Saturation :
9A
Inductance Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
10.2A
Depth :
22.3mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Series :
IHLP-8787MZ-5A
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
Unknown
Test Frequency :
100kHz
Published :
2013
Mount :
Surface Mount
Height :
13mm
Frequency - Self Resonant :
2.07MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Molded
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale IHLP8787MZER820M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD