IHLP8787MZER750M5A
Mfr.Part #
IHLP8787MZER750M5A
Description
FIXED IND 75UH 12A 32.35 MOHM
Stock
79
In Stock :
79
Inductance :
75μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
12A
Ratings :
AEC-Q200
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Composite
JESD-609 Code :
e3
Series :
IHLP-8787MZ-5A
Published :
2014
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
12A
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
REACH SVHC :
Unknown
Frequency - Self Resonant :
2.01MHz
Inductance Tolerance :
20%
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
32.35mOhm Max
HTS Code :
Depth :
22mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RMS Current (Irms) :
12A
Size / Dimension :
0.885Lx0.866W 22.48mmx22.00mm
Height :
13mm
Vishay / Dale IHLP8787MZER750M5A
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD